Klimatyzacja

Z biegiem czasu klimatyzatory znacznie ewoluowały i z prostych urządzeń stały się jednostkami potrafiącymi utrzymać pełny mikroklimat. Zaawansowana elektronika 24 godziny na dobę przeprowadza pomiary i obliczenia wielu parametrów tak by utrzymać klimat zapewniający najwyższy komfort wypoczynku lub pracy.


Nasza firma współpracuje ze wszystkimi liczącymi się na rynku producentami sprzętu klimatyzacyjno-wentylacyjnego. Oferowane przez nas klimatyzatory to bardzo zaawansowane technologicznie jednostki wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji. Urządzenia zostały zaprojektowane tak by kompleksowo zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Najważniejsze cechy naszych urządzeń:


Konrolowany nawiew powietrza

Inteligentne kierownice powietrza zapewniają kontrolę nad dystrybucją powietrza w pomieszczeniu.

W trybie chłodzenia kierownice wymuszają ruch zimnego powietrza ku górze, mieszając je płynnie z powietrzem nagrzanym. Dzięki takiemu rozwiązaniu chłodne strugi powietrza opadają bardzo powoli nie powodując zawiewania i uczucia przeciągu.

Podczas grzania powietrze kierowane jest ku dołowi gdzie w pierwszej kolejności ogrzewana jest zimna warstwa powietrza nagromadzona przy podłodze. Powietrze po ogrzaniu powoli rozchodzi się do wyższych partii pomieszczenia.
Możliwość manualnego nastawu kierownic pozwala użytkownikowi indywidualnie regulować kierunek nadmuchu powietrza.

Wentylator i uzdatnianie powietrza

W oferowanych przez naszą firmę klimatyzatorach zastosowano innowacyjną funkcję uzdatniania powietrza.

Klimatyzatory podczas swojej pracy, wykorzystują powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Starsze konstrukcje posiadały tendencje do wzbijania kurzu z powierzchni płaskich. Inżynierowie projektujący współczesne rozwiązana postanowili wykorzystać ten efekt do zapewnienia wyjątkowo korzystnych warunków w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zastosowano szereg rewolucyjnych filtrów, które są w stanie usunąć z powietrza kurz, pyłki i nieprzyjemne zapachy.

Oto niektóre cechy opcjonalnie dostępnych filtrów:

  • Filtry z włókien - są to najczęściej filtry mechaniczne przeznaczone do filtrowania zgrubnych zanieczyszczeń. Do ich budowy wykorzystuje się grube włókna szkła, metali czy tworzyw sztucznych. Powszechne są filtry z włókien sztucznych gdyż umożliwiają czyszczenie pod bieżącą wodą znacznie obniżając koszty eksploatacji.
  • Filtry elektrostatyczne - działają wykorzystując ładunki elektrostatyczne do wychwytywania niechcianych cząsteczek. Niezastąpione przy wychwytywaniu pyłków i cząsteczek pleśni.
  • Filtr katechinowy - filtry wykorzystujące naturalną substancję (katechinę), która posiada właściwość zwalczania drobnoustrojów i wirusów. Filtry te doskonale radzą sobie z neutralizacją przykrych zapachów, dymu tytoniowego i roztoczy.
  • Filtry fotokatalityczne - są to bardzo wydajne filtry bazujące oddziaływaniu promieni UV na nadtlenek tytanu. Wydzielane substancje utleniające skutecznie rozkładają składniki odpowiedzialne za wydzielanie zapachów, bakterii oraz pleśni, skutecznie eliminując je z powietrza. Filtr ten w kilka minut jest w stanie oczyścić powietrze w mocno zadymionym papierosami pomieszczeniu.

Osuszanie powietrza

Dopuszczalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna się mieścić w granicach 30-65%, optymalna - 40-50 %. Jest korzystna nie tylko dla organizmu człowieka, ale także dla mebli, książek, ubrań. Wilgotność poniżej 30% nie jest wskazana ze względów fizjologicznych.

Nasza firma zadbała, żeby wszystkie oferowane klientom urządzenia były wyposażone w niezwykle przydatną funkcję odwilżania powietrza. Dzięki nim nareszcie wilgotność powietrza utrzymywana będzie na optymalnym poziomie.